Üdvözöllek a Képességfejlesztés Blogon!

Üdvözöllek a Képességfejlesztés Blogon kedves Olvasóm!

 

Gyógypedagógus, fejlesztőpedagógusként már rég óta segítem a gyerekeket és családjaikat Pedagógiai Szakszolgálat munkatársaként. Óvónőkkel, tanítókkal, pszichológusokkal együttműködve megtapasztaltam, melyek azok a képességterületek, amelyek nélkülözhetetlenek a sikeres iskolakezdés és a későbbi hatékony tanulás érdekében.

Sokan kerestek ötleteket, olyan játékokat, amik egyszerre élvezetesek és fejlesztik is a gyerekek képességeit.

Oldalamon olyan játékötleteket mutatok Nektek, amelyeket foglalkozásaimon is használok. A tanítványaim nagyon szeretik őket és kicsit átalakítva, otthon is észrevétlenül tudjátok fejleszteni vele gyermeketek részképességeit.

Ezeket az ötleteket a Játszva tanulunk kategóriában találjátok majd.

Egy foglalkozás megtervezésekor mindig átgondolom, melyik képesség fejlesztése a cél és ehhez milyen eszközt fogok használni. Tervezés közben jó pár ötlet eszembe jut, hiszen egy-egy egyszerű játékból sokfélét ki lehet hozni úgy is, ha célzottan egy kicsit másképp játsszuk.

Édesanyaként megtapasztaltam, hogy a hétköznapok rohanásában sokszor mennyire kevés idő jut együtt lenni, játszani gyermekünkkel, emellett még odafigyelni a például finommotorikájára, amit ismét említettek az óvodában…

Pedig olyan mindennapi helyzetek, mint például a vacsorakészítés, a ruhaszárító leszedése, vagy egy elalvás előtti mese mind-mind rengeteg „fejlesztő” erővel bírhat. smile 

Ilyen Egyszerű, de nagyszerű ötleteket is szeretnék megosztani Veletek.

Sokszor felmerül, főleg az ünnepek közeledtével, hogy milyen játékot érdemes venni a csemetének, ami élvezetes, de ugyanakkor hasznos is.

Ilyen ötletekkel és játékbemutatókkal is készülök Fejlesztő játék jelöléssel.

Jó olvasgatást kívánok! Remélem, találtok majd kedvetekre való ötleteket!

Roberta

Tetszett az írás? Leveleimből 💌 elsőként értesülhetsz az új cikkekről, fejlesztési tippekről és játékokat is szoktam küldeni! 🙂 ⬇️

Egyéb
cikkek